Гаряча новина з Холодного Яру! (березень 2014 р., Черкаська обл., Чигиринський р-н)
опубликовано в
Портал (Агентство)
06 марта 2014
ЗАЯВА
3 березня, о 21:30, троє молодикiв, у масках, iз зброєю, увiрвалися в хату до жiнки, яка проживає одна з дитиною, i почали вимагати повернути чемодан з коштовностями i документами, розмовляли російською мовою, погрожували фiзичною розправою та пiдпалом хати. Здійснювали допит 14 річної дівчини з застосуванням сили, не давали їй спілкуватися з мамою.Забрали мобільні телефони, обшукували хату. Господиня хати, вихідець з Волинської обл. запропонувала їм перейти на українську, але вони відмовились.
О 22:00 зайшли в другу хату, до родини Шлапакiв, знову вимагали повернути чемодан з коштовностями i документами, говорили росiйською мовою, вiдрекомендувалися Правим Сектором.Поставили ультиматум, якщо протягом доби не буде повернуто чемодан, вони спалять хати всього російськомовного населення хутора.
Зауважу, що в хуторі проживає російськомовне населення, деякі з них етнічні росіяни, громадяни України - це люди, які втілюють в життя ідею родових помість,сімейні цінності, еколоічного співіснування людини та природи, по суті своїй є аполітичними.
Пiсля цього вийшли з хати i ми не знаємо де вони.
Жителi хутора Буда органiзували самооборону хутора та нiчне чергування.
По цьому факту, вранцi, поселенцi викликали мiлiцiю та СБУ. Тобто почали діяти в правовому полі.
Зараз ми пишемо заяву до мiлiцii, щоб була залишена охорона хутору.
Сьогоднi, 4.03.2014, вранцi, Сергiй Пісьмак, зателефонував Лесi Островськiй. Л. Островська повiдомила, що цi троє чоловiкiв ii гостi, i дуже порекомендувала поселенцям знайти i повернути чемодан з коштовностями i документами, який в неii вкрали в нiч з 2-го на 3-э березня. Вона не була занепокоєна фактом збройного нападу, проте сказала хуторянам, цитую: "У ваших інтересах, щоб чемодан знайшовся!"
У книзі відвідувачів ці люди не записані, зі слів працівників корчми, вони не платили за проживання, що визначає їх як осіб, які знаходяться у особливих стосунках з господарями.
Також зауважу, що за неперевіреними данними Олег Островський, чоловік Лесі, який є отаманом чигиринського козацтва, зі своїми козаками методом сили заставив звільнитися з посад голів Чигиринської Райради та ОДА.
Территорiальна Громада села Мельники, та хутора Буда, ставитеме питання про закриття, належноii Островським, корчми "Дикий Хутiр".
Территорiальна Громада села Мельники, та хутора Буда - громада, яка декларує мирнi цiнностi, любов до землi, та своєi Батькiвщини, сiмейнi та родиннi традицii, а потому на мiстi корчми "Дикий Хутiр" буде дiяти музей iсторii Холодного Яру, де буде вшановано пам'ять i Небесноi Сотнi.
Осьтакі події відбуваються в цетрі України, в самому серці Холодного Яру, безпосередньо поблизу найстаршого дубу України - дубу Максима Залізняка.
Слава Украiнi!
Уповноважена Территорiальноi громади хутора Буда
Кравчук Нонна
4.03.2014 р.
Народ України
безпосередня влада народу
територіальна громада села Мельники
Адреса для отримання кореспонденції:
20933, Черкаська обл., Чигиринський р-н, с. Мельники
Вих. № 0140305/1 від 05 березня 2014 року
Голові Мельниківської сільської ради
Начальнику УМВС України в Черкаській області
Начальнику Головного управління Міндоходів у Черкаській області
Начальнику УСБУ у Черкаській обл
Головному прокурору м. Черкаси
Начальнику Чигиринського відділення Кам'янської МДПІ
В.о. голови Чигиринської райдержадміністрації
В. о. голови Чигиринської районної ради
Прокурору м. Чигирин
Т.в.о. начальника Чигиринський РВ УМВС
Островській Л.П.
Заява
З 2008 року на території хутора Буда, Чигиринського р-ну, всупереч волі місцевих жителів, почав провадити свою діяльність так званий готельно-ресторанний комплекс «Дикий хутір», який в народі називають корчма (далі по тексту Корчма).
Ми ніколи не бачили документів, на підставі яких Корчма провадить свою діяльність, і чи існують відповідні документи взагалі невідомо. Мешканці хутора були і залишаються невдоволеними діяльністю Корчми, з боку якої систематично здійснюється порушення правопорядку, про що ми неодноразово заявляли у відповідні органи. Деякі питання намагалися вирішити мирно, методом переговорів з представниками Корчми.
Внаслідок деяких обставин у 2012 році, про які нам невідомо, готельно-ресторанний комплекс «Дикий хутір» було перейменовано на музейно-етнографічний комплекс «Дикий хутір», хоча характер діяльності зовсім не змінився. У Корчмі проводяться банкети, в тому числі зі стриптизом під відкритим небом, продаються алкогольні напої, відвідувачі лаються брудною лайкою, пересуваються по території хутора в оголеному вигляді, прилюдно демонструють одностатеві відносини. І все це в центрі хутора, на очах у місцевих жителів, дітей дошкільного, молодшого та старшого шкільного віку.
Але останні події змусили нас реагувати активно.
3 березня 2014 року, приблизно о 21:00, троє екіпірованих молодикiв, у масках, iз зброєю, увiрвалися в хату до жiнки, Корсунської Наталі Сергіївни, яка проживає одна з дитиною, i почали вимагати повернути якийсь чемодан з цінними речами та документами, який нібито було викрадено з гостьового будинку Корчми, розмовляли російською мовою, погрожували фiзичною розправою та пiдпалом хати. Здійснювали допит 15 річної дівчини з застосуванням сили, не давали їй спілкуватися з мамою, що спричинило астматичний напад у дитини. Забрали мобільні телефони, обшукували хату. Поставили ультиматум, якщо до ранку не буде повернуто чемодан, вони почнуть палити хати всього російськомовного населення хутора.
Зауважимо, що в хуторі проживає російськомовне населення, деякі з них єтнічні росіяни, громадяни України - це люди, які втілюють в життя ідею родових помість, екологічного співіснування людини та природи, по суті своїй є аполітичними.
Приблизно о 21:30 зайшли в другу хату, до родини Шлапакiв, знову вимагали повернути якийсь чемодан з цінними речами i документами, говорили росiйською мовою.
Пiсля цього вийшли з хати i зникли у невідомому напрямку.
4 березня 2014 року, вранцi, Сергiй Пісьмак, зателефонував у присутності більшості жителів хутора на голосовому зв’язку Лесi Островськiй, з її слів господині Корчми. Л.П. Островська повiдомила, що цi троє чоловiкiв її гостi, i дуже порекомендувала жителям знайти i повернути якийсь чемодан з цінними речами i документами, який в них було вкрадено, з її слів, хуторянами, а саме дітьми сімей Шлапак та Корсунської. Вона не була занепокоєна фактом збройного нападу.
Також, зранку 4 березня 2014 року місцеві жителі хутора Буда викликали на місце подій співробітників міліції та СБУ. Тобто почали діяти правовими методами.
Ці події зафіксовані у протоколі № 468, якій складали співробітники УМВС 4 березня 2014 року.
У зв’язку з вищеописаним, просимо всіх, кого це стосується:
Невідкладно забезпечити правопорядок на території хутора та убезпечити життя його жителів.
Розпочати слідство на предмет законності проведення Корчмою відповідної діяльності, контролю сплати податків.
Відкрити кримінальне провадження на Лесю Островську, щодо сприяння злочинності, організації збройного нападу та укривання особливо небезпечних злочинців.
Розпочати слідство на предмет відносин власників Корчми з незаконними збройними угрупуваннями.
Розпочати слідство на предмет сприяння власників Корчми розпалюванню міжетнічної та міжнаціональної ворожнечі.
Вчасно надавати інформацію про хід та результати слідства представнику територіальної громади Чаукіну Антону Борисовичу, адреса для кореспонденції: с.Мельники, Чигиринський р-н, Черкаська обл., 20933, тел.: 0671090609, для подальшої координації дій.
Також повідомляємо, що виражаючи суверенну волю, згідно рішення №0403014/1 (рішення додається), ми, жителі села Мельники та хутора Буда забороняємо ведення будь-якої діяльності Корчми до закінчення слідств та оприлюднення їх результатів. Просимо вжити всіх відповідних дій для забезпечення виконання даного рішення.
Зважаючи на вищевикладене, ми, жителі села Мельники та хутора Буда, зацікавлені в тому, щоб Корчма існувала виключно як музейно-етнографічний комплекс історії Холодного Яру.
З повагою, жителі села Мельники та хутора Буда
Народ України
безпосередня влада народу
територіальна громада села Мельники
Адреса для отримання кореспонденції: 20933, Черкаська обл., Чигиринський р-н, с. Мельники
РІШЕННЯ
№ 0403014/1 від 04.03.2014 року
Про заборону музейно-етнографічному комплексу «Дикий хутір» здійснювати будь-яку діяльність на території хутора Буда
Ми, люди жителі села Мельники та хутора Буда – територіальна громада села Мельники
у світлі останніх подій,
зважаючи на неправову діяльність керівників музейно-етнографічного комплексу «Дикий хутір» (далі за текстом Комплекс), яка становить небезпеку життю та спокою місцевим жителям хутора Буда,
зважаючи на відсутність інформації про законність діяльності Комплексу,
вирішили:
1. Звернутися до правоохоронних органів, з проханням забезпечити правопорядок на території хутора Буда, та розпочати слідство за фактом подій, які відбулися 3 – 4 березня 2014 року.
2. Звернутися до відповідних органів з проханням розпочати слідство на підставу законності діяльності Комплексу.
3. Заборонити будь-яку діяльність Комплексу, як потенційно небезпечну, на території хутора Буда до закінчення слідства та оголошення його результатів.
4. Повідомити відповідні органи про дане рішення.
5. Доручити ведення кореспонденції, яке може виникнути щодо цього повідомлення, Уповноваженому у справах територіальної громади села Мельники Чаукіну Антону Борисовичу.
Підстава:
? стаття 5 Конституції України (носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо…);
? стаття 69 Конституції України (народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії).
Підписи людей – жителів села Мельники та хутора Буда:
Поделиться в соц. сетях